Ліна Тимошина

«Постріл у спину і голову»: 11 років тому окупанти вбили у Криму українського військовослужбовця Станіслава Карачевського

mainnews-id
Карачевський став другою жертвою серед українських військовослужбовців у російсько-українській війні.

11 років тому, 6 квітня 2014 року, військовослужбовець рф вбив майора Військово-морських сил ЗСУ Станіслава Карачевського. Його з автомата АК-74 розстріляв російський морський піхотинець. Карачевський став другою жертвою серед українських військовослужбовців у російсько-українській війні.

За даними «Кримської платформи», майор Станіслав Карачевський закінчив Академію військово-морських сил ім. Нахімова у Севастополі. Служив начальником оперативного відділення штабу 10-ї морської авіаційної бригади у місті Новофедорівка. Нині це 10-та морська авіаційна бригада імені Героя України полковника Ігоря Бедзая.

Під час окупації Криму росією Карачевський залишився вірним присязі. До 6 квітня 2014 року допомагав передислоковувати авіаційну техніку бригади з аеродрому Новофедорівки до материкової частини України – переїзд особового складу планувався за два дні.

Ввечері 6 квітня, після завантаження речей, майор Карачевський і його побратим, капітан Єрмоленко, поверталися додому, проходили повз КПП аеродрому. Російські військові спробували їх затримати, але українські військовослужбовці розвернулися в інший бік та пішли в напрямку гуртожитку.

Зазначається, що російські військові з автоматами переслідували неозброєного Станіслава аж до його кімнати на 5-му поверсі гуртожитку, де ще мешкали сім’ї та діти українських офіцерів. Молодший сержант морської піхоти рф вистрелив майору ВМС ЗСУ в спину та в голову з АК-47. Одна куля пробила праву легеню, інша поцілила в зону ока, а сліди крові з місця розстрілу вели до 3-го поверху – ймовірно, тіло загиблого хотіли сховати, аби приховати злочин.

ФСБ намагалася приховати вбивство, дружина та побратими Карачевського встигли повідомити публічно про вбивство. В майора Карачевського стріляв морпіх ‒ молодший сержант Євген Зайцев з Якутії. З 2013 року він служив за контрактом у російській армії.

Побратима Карачевського, з яким він прямував того дня, капітана Артема Єрмоленка, російські морпіхи затримали неподалік КПП аеродрому. Його роздягли, зв’язали та передали спецслужбам. Українського військового допитувала ФСБ, а потім співробітники слідчого комітету росії при допиті знущалися з чоловіка та били його. Побитого Єрмоленка перевезли до Севастополя, там тиждень тримали на території російської військової частини, потім відпустили.

У Станіслава Карачевського залишилися дружина і двоє дітей. Після загибелі чоловіка дружина Станіслава стала військовослужбовицею: вона розпочала службу в морській авіабригаді, у підрозділі чоловіка, вже у Миколаєві.

Раніше, 18 березня 2014 року, російські окупанти вбили військового топографа, прапорщика української військової частини в Криму Сергія Кокуріна. Він вважається першим українським військовослужбовцем, вбитим окупантами під час захоплення півострова. І другою жертвою окупації загалом.

Першим вбитим цивільним вважається кримськотатарський активіст Решат Аметов, якого насильницьки викрали, а згодом, 15 березня 2014 року, його тіло зі слідами катувань знайшли у Білогірському районі Криму.

Фото: Книга пам'яті полеглих за Україну

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Сулеймана Мамутова переобрано експертом Форуму ООН з питань корінних народів

news-pic

Атака по Кривому Рогу: кількість загиблих зросла до 19

news-pic

Окупаційний Верховний суд Криму засудив кримського татарина Чараза Акімова до п'яти років позбавлення волі - правозахисники

news-pic

«Мазут обов'язково потраплятиме через Керченську протоку в Чорне море і завдаватиме проблем Криму», - експерт Хлобистов

news-pic

Страчений за любов до народу: історія видатного кримськотатарського діяча Усеїна Боданінського

news-pic

До дружини політв'язня Вадима Сірука приходила окупаційна поліція: розпитувала, чи знає про підпал могили кореспондента «ізвєстій»

news-pic

Понад 200 нових символів спротиву за два дні розмістила «Жовта стрічка» в окупованому Криму

news-pic

Наслідки обшуку в родині журналістки Халілової: її батька госпіталізували