Микола Шевчук

Правозахисник Кямілєв повернувся додому

mainnews-id
Чоловіка затримали окупанти 7 листопада

Правозахисник Рустем Кямілєв поверунувся додому після 10 діб арешту, які йому присудили окупанти.

Про це повідомила Лутфує Зудієва.

Вона опублікувала відео повернення Кямілєва. За її словами, зустрічати Кямілєва до будинку прийшло понажд 400 людей.

466967933_10223057645384383_8887910197860925059_n.jpg

Люди чекають на Рустема Кямілєва, фото: Лутфує Зудієвої

Відзначимо, активіст перебував у спецприймачі у Сімферополі на вулиці Павленка, 1А.

Нагадаємо, 7 листопада співробітники центру з протидії екстремізму увірвалися до будинку Рустема Кямілєва та його дружини Лілі Гемеджі. Вони проводили «обстеження» за підозрою Кямілєва щодо участі в терористичній організації. Однак, як розповіла Ліля Гемеджі, це було лише приводом для вилучення їхньої техніки, оскільки в рамках адміністративної відповідальності вилучити електроніку силовики не можуть.

«Поліцейські» та співробітники центру «Е» Руслан Шамбазов та Роман Філатов не давали жінкам одягнутися. Рустем Кямілєв, який, побачивши, як оперативники намагаються силою відібрати у його дружини телефон, спробував захистити її. Але його поклали обличчям у підлогу, порвавши футболку. Синові Гемеджі та Кямілєва пригрозили військкоматом.

Під час нібито «обстеження» силовики вилучили важливі документи Лілі Гемеджі — папку сертифікатів про підвищення кваліфікації, сім листів із Південного окружного військового суду, робочі блокноти та документи, пов'язані з адвокатським статусом. 2023 року, за рішенням «суду», у неї і Рустема Кямільєва анулювали адвокатські ліцензії, проте статус адвоката за Гемеджі зберігся. Як вона розповіла «Кримській солідарності», вилучати такі документи без представника адвокатської палати на слідчих діях силовики не мали права.

Після цього Рустема Кямілєва відвезли до будівлі центру «Е» у Сімферополі. На нього склали два протоколи, не пов'язані з обстеженням: про демонстрацію екстремістської символіки (частина 1 статті 20.3 КпАП рф) та дискредитацію зс рф (частина 1 статті 20.3.3).

Окупанти заявили, що Кямілєв зробив репост зі сторінки «Кримської солідарності» із заміткою про суд над українським активістом Олегом Приходьком, опублікованою у 2020 році. На фото Приходько тримав власний малюнок із намальованим прапором та тризубцем. На думку окупантів, символіка на малюнку належить українській організації «Правий сектор». За цим протоколом Кямілєв і отримав арешт у 10 діб.

Другий протокол оформили через репост відео російського політика Григорія Явлінського від 2017 року, на якому він каже, що події в Сирії та Україні — «це етична катастрофа для росії, яка не забудеться ще десятиліття, а можливо, і сторіччя». У матеріалі також зазначалося, що вбивства мусульман, випробування військової техніки «є абсолютне зло». Через це Кямілєву призначили штраф у 50 тисяч рублів.

У 2022 році адвокатська палата Чечні позбавила статусу захисників Лілю Гемеджі, Рустема Кямілєва та Назима Шейхмамбетова. Процедура позбавлення адвокатського статусу пройшла без їхньої участі. Лілі Гемеджі повідомили про засідання лише за добу.

Позбавлення ліцензій адвокати вважають частиною тиску правоохоронних органів, який вони чинять на правозахисників у Криму з 2016 року.

Фото Рустема Кямілєва: «Кримська солідарність»

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин