«Все відбувається планово»: Плетенчук розповів про випробування корвета «Гетьман Іван Мазепа» у Туреччині
Побудований у Туреччині корвет «Гетьман Іван Мазепа» буде включений до складу Військово-морських сил ЗСУ після проведення усіх необхідних випробувань.
Про це розповів речник Військово-морський сил ЗСУ Дмитро Плетенчук на брифінгу у Києві, передає кореспондент QIRIM.News.
Багатоцільовий корабель класу корвет «Гетьман Іван Мазепа» - це перший корвет, побудований в Туреччині для України.
«Після того, як він проведе всі випробування, включають у склад ВМС. Все відбувається планово. Розбудова ВМС - тривалий процес, особливо коли мова йде про нові зразки, новий спосіб несення служби. Багато фундаментальних речей для нас є новими саме у цих галузях», - сказав Плетенчук.
За його словами, ці зразки озброєння вже повністю натівські. Вони представляють інші вимоги. Наприклад, у них основним експлуататором систем озброєння є сержант.
«В радянській, російській організації корабельної служби по-іншому відбувається. Ми переформатовуємося, ми готуємо усі екіпажі. Екіпаж такої одиниці – це сотні людей, які мають працювати як одне ціле. Для цього вони мають опанувати мовний бар'єр, пройти мовну підготовку, щоб далі навчатися за кордоном, опанувати свою частину корабля, опанувати спільні дії. Тільки після цього вони зможуть бути командою, екіпажем і тоді їх можна буде застосовувати», - пояснив речник ВМС ЗСУ.
Він зауважив, що море – це не тільки бойові дії, це ще й боротьба зі стихією, із самим морем безпосередньо. Крім того, навів приклад, екіпаж танка складає 3 – 5 осіб, а екіпаж корабля – це сотні людей.
«Наприклад, протимінні кораблі – це пів сотні людей. Вони мають зігратися як команда. У Турецькій Республіці цей корвет є зі стандартним озброєнням, у них екіпаж після підготовки ще рік служить на кораблі, щоб просто стати командою. Тому цей процес тривалий», - наголосив Плетенчук.
Тому, щоб залишитися морською державою, Україні слід розвивати свій Військово-морський флот.
«Якщо Україна хоче залишитися морською державою, а не країною біля моря, якщо ми хочемо відстоювати свої інтереси в морі, а інтереси у нас фундаментальні, бо 90% українського експорту та імпорту – це море. У нас шлях лише один – розвивати наші Військово-морські сили, будувати потужний флот, що ми й робимо згідно з концепцією розвитку», - сказав Плетенчук.
Нагадаємо, корвет «Гетьман Іван Мазепа» спустили на воду у Туреччині 2 жовтня 2022 року. Нині він проходить випробування. Будівництво цього судна, а також ще одного судна - «Гетьман Іван Виговський» відбувається у межах рамкової угоди, яку Україна й Туреччина уклали наприкінці 2020 року.
Ілюстративне фото. Фото: Олена Зеленська
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network
Читайте також:
- «Боротьба має значення»: у Києві відбулася акція «Порожні стільці» на підтримку політв'язнів і зниклих безвісти
- «Крим - це Україна»: у США відбулась виставка
- Російському археологу загрожує до п’яти років позбавлення волі за розкопки в Криму
- «Все відбувається планово»: Плетенчук розповів про випробування корвета «Гетьман Іван Мазепа» у Туреччині
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинРосійському археологу загрожує до п’яти років позбавлення волі за розкопки в Криму
Керченський міст не охороняє жодне судно рф
Російська атака на Одесу: загинула жінка, серед поранених - дитина
«Справу затягували»: політв'язень Енвер Крош зустрічає другий день народження у неволі
«Мистецтво диверсії», — експерт про обвал мосту Джанкой - Маслове
Родина політв'язня Сейрана Салієва навідала його у російській колонії
Стратком ЗСУ: Куп’янськ повністю під контролем Сил оборони України
Жодне рішення щодо приналежності Криму не може ухвалюватися без виявлення волі кримськотатарського народу – заява Меджлісу