«Спроба упередити нові злочини російської федерації», - Чубаров про визнання Сеймом Польщі депортації кримських татар геноцидом

Визнання Сеймом Польщі депортації кримськотатарського народу геноцидом дає політичну оцінку злочину проти людяності, скоєному Радянським Союзом 80 років тому. А також є спробою упередити подібні злочини у майбутньому.
Про це у коментарі QIRIM.News заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров, коментуючи ухвалення Сеймом Республіки Польщі Постанови "Про вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу". У ній зазначається, що "депортація кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки були актом геноциду кримськотатарського народу".
«Це важливо, бо дає в цьому випадку політичну оцінку злочину проти людяності, яке було скоєно Радянським Союзом. А сьогодні москва вважає себе наступницею Радянського Союзу. І в умовах російської війни проти України, розпочатої 10 років тому з окупації Криму, це є намаганням засуджувати зло, злочини, які були здійснені 80 років тому, упередити повторення подібних катастроф, якою була депортація кримськотатарського народу», - наголосив Чубаров.
Фото: Facebook/Eskender Bariiev
Голова Меджлісу акцентував, що непокаране зло повертається. І ухвалення цього рішення Сеймом Польщі є спробою упередити нові злочини, які скоює російська федерації сьогодні.
«Це є попередженням загрози, смертельної небезпеки, яка сьогодні нависла не тільки над українським, кримськотатарським народами, над Українською державою, але й над усім цивілізованим світом. Це рішення прямо показує людям, що москва, як і 80 років тому, залишається тим злочинцем, дії якого сьогодні треба упередити», - заявив Чубаров.
Говорячи про саму постанову "Про вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу", він зауважив, що її проєкт вчора пройшов відповідний комітет - комітет з питань культури. І був одностайно схвалений. Однак згодом проросійські сиди намагалися завадити ухваленню рішення.
«Десь пізно ввечері пішли деякі атаки на цей законопроєкт з боку політичної сили «Конфедерація», це проросійські сили, їх небагато у Сеймі Польщі. І вони сьогодні, використовуючи різні процедурні моменти, регламентні формальності, намагалися його якщо не зняти, то хоча б затягнути розгляд», - розповів голова Меджлісу.
Але, за його словами, абсолютна більшість виступаючих говорили про необхідність схвалення цієї постанови.
«Говорили, що це велика пошана для славної історії кримськотатарського народу, Криму, що ще раз підкреслює, що Крим є частиною Української держави. Оскільки в цій постанові є оцінка дій, які зараз ведуться російською федерацією проти Української держави. Вони теж визнаються такими, що мають ознаки геноциду», - додав він.
За постанову віддали голоси 414 депутатів, проти – 16, двоє утрималися. Чубаров назвав ці дані колосальною цифрою.
«Зала стоячи аплодувала цьому рішенню. Ми з балкона подякували депутатам, приклавши руку до своїх сердець. Був у залі парламенту прем'єр-міністр Дональд Туск, він також аплодував цьому рішенню», - поділився Чубаров.
Фото: Facebook/Eskender Bariiev
Чубаров зазначив, що дуже важливо, що це рішення ухвалене Польщею, яка відіграє дедалі помітнішу роль в Європейському Союзі та НАТО.
«Вона є одним з наших найпослідовніших українських партнерів. Під час виступів говорилося про славну багатовікову історію між кримськими татарами і Польщею, згадувалися часи Речі Посполитої», - додав Чубаров.
На уточнювальне запитання, чи готують подібне рішення ще якісь країни, Рефат Чубаров сказав, що Чехія також може ухвалити рішення про визнання депортації кримських татар геноцидом.
«Вище керівництво Чехії в особі пана президента Петра Павела і голови Сенату Чехії нещодавно робили заяви про те, що парламент Чехії прийматиме таке рішення. Це було після останніх візитів, здійснених керівництвом Чехії до Києва», - додав голова Меджлісу.
Як повідомляли QIRIM.News, 12 липня Сейм Республіки Польщі визнав депортацію кримських татар геноцидом.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
6 років тому в окупованому Криму відбулися наймасштабніші обшуки

Заборонений піст: в тюрмах рф знущаються над мусульманами під час Рамадану

Під покровом утисків: як рф репресує Свідків Єгови в Криму

Великий відкривач Криму: сьогодні день народження Евлії Челебі

Окупація, тортури і страх: чому зараз мовчать люди, які протистояли російським танкам?

У Києві пройшов жіночий іфтар: ФОТО

Це буде зрада пам'яті загиблих героїв, - Мустафа Джемілєв застеріг від миру за будь-яку ціну

МЗС України започаткувало традицію проведення іфтару в місяць Рамадан