Стало відомо, куди окупанти етапували бранця Месутова
Засудженого до 18 років позбавлення волі колишнього члена релігійної громади "Алушта" 59-річного Руслана Месутова окупанти етапували до виправної установи (ВУ)-1 в якутії.
Про це повідомила його сестра Ліля Месутова, цитує «Кримська солідарність».
За словами сестри, коли Месутов виїжджав із в'язниці єльця липецької області, йому не говорили про кінцеве місце етапу. Під час транзиту до новоросійська політв'язень зміг повідомити у листі, що його везуть до якутії.
Після приїзду до колонії Месутова помістили до штрафного ізолятора (ШІЗО). У нього відібрали всі особисті речі, включно з Кораном та окулярами для зору. За словами Лілі Месутової, напередодні етапу з в'язниці брата обікрали, тому дорогою до якутії у транзитних пунктах небайдужі арештанти «його одягали, хто чим міг, допомагали».
Про стан здоров'я політв'язень у листах не пише. Він просив викликати до нього терапевта, але про візит лікаря наразі не повідомляв. За словами Лілі Месутової, під час минулого побачення у в'язниці єльця вона дізналася, що чоловік страждає від підвищеного артеріального тиску.
Вона також додала, що вже місяць не отримувала новин від брата.
Нагадаємо, Месутов був одним із засновників мусульманської релігійної громади в Алушті та працював охоронцем у мечеті. Також займався громадською діяльністю, організовував мусульманські свята, допомагав з похованнями, проводив молебні.
10 червня 2019 року в Алушті затримали чотирьох кримських татар – Руслана Нагаєва та Ельдара Кантимирова, у селі Малий Маяк – Руслана Месутова, у селі Ізобільне – Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади «Алушта». Кримського татарина звинуватили в організації діяльності терористичної організації (частина 1 статті 205.5 КК рф) та приготуванні до насильницького захоплення влади (частина 1 статті 30 та стаття 278 КК рф).
16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд в особі Романа Сапрунова виніс вирок фігурантам «алуштинської групи» Хізб ут-Тахрір. Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимирова, Руслана Месутова та Ленура Халілова засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.
Пізніше Апеляційний військовий суд у власисі московської області не задовольнив апеляційні скарги захисників у справі «алуштинської групи» Хізб ут-Тахрір і залишив вирок у силі.
Фото: «Кримська солідарність»
Читайте також:
- Бранець Сірук поскаржився на конфіскацію Корана загарбниками виправної установи, де його утримують
- «Жовта стрічка» анонсує акцію на окупованих територіях до Дня Соборності
- Служба виконання покарань окупантів не переводить бранця Абхаїрова ближче до дому
- Окупанти закрили понад тисячу релігійних організацій в Криму
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинЖурналісту Єсипенку блокують умовно-дострокове звільнення
«Жовта стрічка» анонсує акцію на окупованих територіях до Дня Соборності
Стало відомо, куди окупанти етапували бранця Месутова
Російські обстріли цивільної інфраструктури за добу: є загиблі
На фронті, воюючи за Україну, загинув кримський татарин
Не Аврорівка, а Башбек: пропозиції декомунізації в Криму
РФ атакувала Кривий Ріг. Є загиблі
Ціна війни: як конфлікт Ізраїлю та ХАМАС перетворився на страшну кризу