Українця з Криму позбавили волі на 22 роки
24 грудня 2024 року Південний окружний військовий суд у ростові-на-дону під час закритого засідання оголосив мешканця окупованого Криму Павла Левченка, якого було названо «громадянином росії», винним у справі про «теракти» та «державну зраду» і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на 22 роки з відбуванням перших 5 років у в’язниці, а решти – в колонії суворого режиму.
Як повідомляє «Голос Криму», на Левченка також було накладено штраф в 1 мільйон рублів (майже 420 тисяч гривень). Вирок наразі не набув «законної чинності».
За даними суду, Павло Левченко в квітні 2022 року, перебуваючи в Запоріжжі, буцімто зв’язався зі співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) та виявив бажання конфіденційно сприяти діяльності відомства, після чого опанував навички виготовлення вибухових пристроїв, які відпрацьовував в окупованому Криму, куди в жовтні 2022 року переїхав на постійне місце проживання. 11 та 27 червня 2023 року чоловік, нібито за завданням ГУР МОУ, здійснив два підриви на залізничних коліях у Феодосійському районі поблизу селищ Кіровське (Іслям-Терек) та Владиславівка під час проходження вантажних потягів.
Вибухівку він нібито привіз зі схрону на території окупованого росією Мелітопольського району Запорізької області. В середині жовтня, перебуваючи у Сімферополі, Левченко нібито визначався з датами, способом та об’єктами подальших замахів, яким, мовляв, запобігли співробітники силових структур держави-окупанта. У планах чоловіка нібито були підрив паливного складу та пошкодження вантажних потягів у Сімферополі та Феодосії, а також у селах Василькове (Аппак Джанкой, Феодосійський район), Костянтинівка (Джанкойський район), Приятне Свідання (Бахчисарайський район) та Красна Зорька (Харача Хангил, Сімферопольський район).
Серед іншого, російські слідчі заявили, що Павло Левченко отримав теоретичні знання та практичні навички зі стрільби, візуального спостереження та конспірації, зокрема, зміни зовнішності за допомогою гримування. Від української розвідки він також нібито отримав інформацію про способи зв’язку з кураторами та маршрути руху для в’їзду до росії та на окуповані нею території України. Крім цього, Левченка звинувачують у тому, що він не підтримував війну росії проти України і бажав припинити її будь-яким доступним способом.
Павлу Левченку інкриміновано наступні статті кримінального кодексу рф: 275 («державна зрада»), п. «в» ч. 2 ст. 205 («теракт»), ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 205 («приготування до скоєння теракту»), ст. 205. 3 («проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності»), ч. 1 ст. 223.1 («незаконне виготовлення вибухових пристроїв»), ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 223.1 («приготування до незаконного виготовлення вибухових пристроїв»), п. «в» ч. 3 ст. 222.1 («незаконні придбання, зберігання, перевезення та носіння вибухових речовин та пристроїв»).
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин«Російська паспортизація»: як кримчани стали заручниками кремля
Проєкт побудови квартир для кримськотатарських переселенців зупинений
«Поступка Кримом — це остаточне знищення кримськотатарського народу», — Рефат Чубаров
Окупанти засудили до 15 років колонії українську активістку Оксану Сенеджук
Україна відправила 500 тонн борошна Сирії
Відкрито 14 справ за небажання кримчан служити в армії рф
Репресії, вибухи, інфляція: яким був 2024 рік для окупованого Криму
«Підсумки 2024 року»: 27 грудня відбудеться пресконференція голови Меджлісу кримськотатарського народу