Зеленський нагородив званням «Героя України» посмертно воїна ГУР, який брав участь в операції в Криму

Боєць спецпідрозділу “Артан” Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) Юрій Баланчук, який брав участь в операціях у Чорному морі та Криму, посмертно удостоєний звання Героя України.
Про це повідомляє пресслужба ГУР.
Президент України Володимир Зеленський передав орден “Золота Зірка” родині сержанта.
Юрій Баланчук із позивним “Бабах” брав участь у численних спецопераціях підрозділу “Артан”, у результаті яких українські воїни ліквідували низку старших офіцерів окупаційної армії, а частину — взяли в полон.
Разом зі своїми побратимами повертав під контроль України бурові вежі “Таврида” та “Петро Годованець” у Чорному морі. В жовтні 2023 року був учасником операції в окупованому Криму.
Воїн загинув 4 жовтня 2023-го під час бою в Чорному морі, протаранивши один із ворожих катерів. Цим вчинком він забезпечив евакуацію побратимів.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Конфлікт на Близькому Сході: Іран обстріляв Ізраїль

Четвертий обмін за тиждень: з полону рф вдалося визволити захисників

Близький Схід: Ізраїль і Іран на межі війни

Українські військові уразили підприємства рф з виробництва вибухових речовин

У Португалії перевірять підручник, в якому Крим позначений як територія рф

70 років тюрми: судилище «Джанкойської групи» у справі «Хізб ут-Тахрір»

Вночі армія рф атакувала Україну дронами: частина з Криму

Самозахоплення чи самоповернення: як кримські татари виборювали право жити в Криму