«Передати під контроль ООН на кілька років доцільно було б саму Росію», - Джемілєв на пропозицію Сікорського
Передати під контроль ООН на кілька років доцільно було б саму росію, бо без введення зовнішнього правління хоча б на кілька років, ця країна, швидше за все, ніколи не стане цивілізованою та демократичною.
Таку думку висловив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі журналістам на пропозицію очільника Міністерства закордонних справ Польщі Радослава Сікорського передати Крим під мандат ООН, йдеться на офіційній сторінці Мустафи Джемілєва у Facebook.
Джемілєв зазначив, що особисто знайомий з Радославом Сікорським і не має сумнівів у тому, що він друг нашої країни.
«Безперечно також і те, що він хотів би припинення кровопролитної війни, яка забрала так багато людських життів і призвела до величезних руйнувань в мирній країні, яка ніколи нікому не загрожувала. Але заходи, які він пропонує для припинення цієї війни, не видаються мені такими, що відповідають принципам справедливості та міжнародного права», - заявив Джемілєв.
Лідер кримськотатарського народу наголосив, що відповідно до норм міжнародного права, неприпустимою є зміна кордонів між країнами за допомогою збройної окупації та проведення окупантом так званих референдумів на захоплених територіях. Ці норми вимагають безумовного виведення військ із зайнятих територій, а також взяття на себе відповідальності за агресію та компенсацію за завдану шкоду тій країні, яка зазнала нападу.
Він зазначив, що доводи Радослава Сікорського про те, що Крим має для росії якесь символічне значення і на цій підставі не повертати окупований Крим Україні викликають подив.
«Якщо кожна країна вважатиме за можливе і допустиме захоплювати чужі території на тій підставі, що вони мають якесь значення для окупанта, а світова спільнота буде з цим миритися і погоджуватися, то можна уявити в яке поле битв і воєн дуже скоро перетвориться наша планета, - зауважив Джемілєв.
Він додав, що росія ввела до своєї конституції як території росії ще кілька регіонів України, а також збиралася за три дні захопити Київ. Ці території теж, мабуть, для Путіна мали якесь символічне, оскільки для їхнього захоплення вирішив пожертвувати сотнями тисяч життів своїх громадян та величезними матеріальними ресурсами.
Тому завдання світової спільноти полягає зовсім не в тому, щоб з'ясовувати яку цінність для загарбника мають вкрадені й окуповані ним території, а в тому, щоб докласти всі зусилля для якнайшвидшого повернення вкраденого та притягання злочинця до міжнародної кримінальної відповідальності. Це в інтересах як країни, яка зазнала нападу, так і всієї світової спільноти.
На думку Джемілєва, цілком неприйнятною є і пропозиція провести в Криму через 20 років референдуму про його майбутній статус під егідою ООН.
«Референдуми в тій чи іншій країні, якщо вони мають потребу, можуть проводитися тільки тією країною, яка володіє цією територією на законних підставах, а ООН чи інші міжнародні організації можуть лише надсилати своїх спостерігачів для дотримання прозорості та справедливості під час їх проведення.
Тому завдання світової спільноти полягає зовсім не в тому, щоб зʼясовувати, яку цінність для загарбника мають вкрадені та окуповані ним території, а докласти всіх зусиль для якнайшвидшого повернення вкраденого та притягнення злочинця до міжнародної кримінальної відповідальності. Передати під контроль ООН на кілька років доцільно було б саму Росію, бо без введення зовнішнього правління хоча б на кілька років, ця країна, швидше за все, ніколи не стане цивілізованою та демократичною», - заявив Джемілєв.
Він зауважив, що саме зовнішнє правління в Німеччині протягом декількох років після закінчення Другої світової війни дало можливість цій країні позбутися фашистської ідеології та стати однією з найбільш демократичних країн.
«Дивно також і те, що Сікорський зовсім не згадав корінний народ Криму, який, відповідно до норм міжнародного права, має невідʼємне право на самовизначення на своїй території. А корінний народ, як відомо, через свій демократично обраний представницький орган – Меджліс кримськотатарського народу твердо наполягає на припиненні окупації та повернення Криму до складу України, а тому зазнає найбільших і жорстоких репресій з боку окупантів. Дуже сподіваюся, що пан Сікорський перегляне свою позицію щодо Криму», - висловився Джемілєв.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський пропонує передати Крим під мандат ООН з місією з підготовки чесного референдуму. Таку думку він висловив на nightcap дискусії на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві.
Голова Меджлісу Рефат Чубаров у коментарі QIRIM.News заявив, що пропозиція передати Крим під мандат ООН з місією з підготовки чесного референдуму, озвучена міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським під час дискусії на 20-ій щорічній зустрічі YES у Києві, є абсолютно неприйнятною і цинічною.
Єдиним планом, запропонованим світу щодо завершення цієї війни, має бути український план. Будь-які пропозиції щодо передачі Криму під протекторат чи проведення нових референдумів суперечать принципам міжнародного права та підривають суверенітет України, заявила Представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева.
Міністерство закордонних справ України заявило, що стосовно статусу Криму не може бути жодних компромісів.
Фото: Facebook/Mustafa Jemilev
Читайте також:
- «Ще одна цеглинка задля їх звільнення», - правозахисниця про резолюцію ПАРЄ стосовно політв'язнів
- Стосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
- «Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
- Міжнародні місії мають відвідувати судові засідання над політв'язнями на території росії, - брат політбранця Февзі Мамутов у Женеві
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинСтосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
«Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
«Допоможіть його обміняти», - мати політв'язня Аппаза Куртамета звернулася до ООН
Трибунал повинен зобов'язати росію демонтувати Керченський міст, - Україна в Гаазі
Політв'язня Бекірова етапували у чуваську тюрму
Джелял зустрівся з президентом ПАРЄ: про що говорили
Незаконні призов і мобілізація кримчан: до яких методів вдаються окупанти та як не потрапити до лав армії рф
Син кримськотатарського політв'язня потрапив у ДТП