Політв'язню Азізу Ахтемову вдалося поспілкуватися зі своїм братом, бранцем кремля Асаном Ахтемовим
Політв'язень Азіз Ахтемов, незаконно засуджений окупантами до 13 років позбавлення волі, під час «судового засідання» зміг побачитися зі своїм братом, політв'язнем Асаном Ахтемовим, і поговорити з ним.
Про це Азіз повідомив у своєму листі, який написав з колонії в рубцовську алтайського краю росії. Туди бранець був етапований у листопаді. Лист опублікувала його дружина Аділе Ахтемова.
21 листопада відбулося засідання «суду» у справі політв'язнів братів Асана та Азіза Ахтемових. Розглядали касаційні скарги сторони захисту.
«Хоч і не задовольнили, але я був щасливим побачити близьких і рідних людей. І була можливість, хоч і погано, але побачити й поговорити зі своїм братом Ахтемовим Асаном. Вдячний тим, хто нас підтримує і допомагає», - написав Азіз Ахтемов.
За його словами, за два дні до засідання його перевели з карантину в барак.
«На карантині я перебував два тижні й, на диво, радий, що нарешті доїхав до виправної колонії, оскільки дорога сильно вимотала. Враховуючи, що в дорозі не було можливості купувати продукти, то весь цей час я їхав без нічого», - зауважив бранець.
Політв'язень розповів також, яким був його шлях з вʼязниці в єнісейську красноярського краю до колонії в рубцовську алтайського краю. З 3 вересня до 5 листопада він був у дорозі.
«Понад місяць мене без причини катали по Красноярському краю. Тобто, 3.09 я виїхав з в’язниці Т-2 і приїхав до ТТП (транзитний пересилочний пункт), пробув там 13 днів. І 16.09 мене вивезли й привезли до СІЗО-1 міста Красноярська. У СІЗО пробув понад два тижні й 3.10 мене знову повернули до ТПП. Через 10 днів, а саме 13.10, виїхав з ТПП і вирушив до міста Новосибірська у СІЗО-1. Пробувши з 14.10 до 23.10 у Новосибірську, я виїхав у Барнаул, СІЗО-1 і 24.10 вже був там», - написав Азіз.
Тоді його розмістили у спецблоку. Протягом 12 днів бранець перебував в одиночній камері, де не було ні радіо, ні телевізора. Книгу вдалося взяти лише на четвертий день. 5 листопада його повезли до колонії міста рубцовська.
«На цей момент є можливість підтримувати зв'язок з рідними людьми, цього я був позбавлений усі ці два місяці. Головне, що завжди є рідні, близькі, друзі, які нас не забувають й допоможуть у потрібну хвилину», - додав Азіз Ахтемов.
Нагадаємо, 3 вересня 2021 року окупанти провели обшуки в будинках Асана та Азіза Ахтемових, звинувативши їх нібито у диверсії на газопроводі у селі Перевальне. Тоді за подібним звинуваченням окупаційні силовики затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який повернувся в Україну 28 червня у рамках обміну.
21 вересня 2022 року окупаційний суд у Криму ухвалив вирок: Асана Ахтемова засудили до 15 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі на 1 рік. Азіза – до 13 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі на 1 рік. Окупанти примусово етапували братів з Криму до в’язниць на території рф.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинУ тяжкохворого політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці піднімається тиск, він скаржиться на болі в області серця – дружина
«В етап без теплих речей», - як кримське СІЗО поводилося з політв'язнем Сізіковим
«Це символ нашої незламності»: Ахтем Сеітаблаєв у свій день народження оголосив збір на побудову кримськотатарської садиби
«Жодне рішення щодо приналежності Криму не має прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу», - Чубаров
«Рахують години життя»: в Офісі Омбудсмана назвали кількість важкохворих кримських політв'язнів
Політв'язню Азізу Ахтемову вдалося поспілкуватися зі своїм братом, бранцем кремля Асаном Ахтемовим
День прав людини: кого окупанти переслідують в Криму
Політвʼязень Аппаз Куртамет перебуває у СІЗО російського пскова