В Анкарі розповіли про культуру кримських татар
10 грудня в посольстві України в Туреччині відбулася культурна програма, присвячена «Проєкту збереження історії та культури кримськотатарського народу», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Захід був організований у співпраці Посольства України в Анкарі, Українського культурного фонду та організації «Кримська родина».
У заході взяли участь представники українського посольства, члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники кримськотатарської діаспори, турецькі державні організації.
Як зазначив тимчасово повірений у справах Посольства України в Туреччині Олексій Чернишов, метою заходу є популяризація національної культури та ідентичності всіх українців.
Чернишов підкреслив, що кримські татари, корінний народ Криму, глибоко пов'язані зі спадщиною та майбутнім України.
Дипломат також нагадав, що кримські татари зазнали численних труднощів після окупації Криму росією у 2014 році та повномасштабної війни, яка розпочалася у 2022 році.
Координаторка «Кримської родини» Аніфе Куртсейітова розповіла, що після окупації Криму, у 2014 році, організація підтримувала кримські родини та їхніх дітей.
«Більше ніж 120 дітей отримали уроки кримськотатарської мови, танців, літератури, музики та історії Криму, а також представляли Україну на міжнародних заходах»,— розповіла вона.
Куртсейітова повідомила, що «Кримською родиною» було організовано майстер-клас із кримськотатарської кухні. У 2024 році разом з дітьми було підготовлено відеосерію, у якій, крім приготування страв, розповідалося також про історію кримських татар.
Куртсейітова згадала про проєкт, який містить серію з 15 відеоуроків, присвячених матеріальній і нематеріальній культурі кримських татар.
На презентаційній програмі було представлено альбом «Sıgındım Yurtumı», до якого увійшли традиційні пісні кримських татар, що передаються з покоління в покоління.
Крім того, відомий виконавець кримськотатарської народної музики Рустем Мемет виконав твір «Bizim Taraf».
На заході також було продемонстровано відео з віршем кримськотатарського поета Шакіра Селіма «Крим — не рай, друзі». У своїх творах поет передавав тугу за рідною землею, страждання свого народу і мрії про повернення до Криму.
Під час заходу було презентовано книгу «Репресована музика Асана Рефатова», присвячену кримськотатарському музиканту, композитору та автору першої кримськотатарської опери.
На заході також вшанували кримськотатарську артистку Сабрію Ереджепову, яка має особливе значення для народу.
На завершення програми діти з «Кримської родини» у традиційному кримськотатарському вбранні виконали танець «Тархан».
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинУ тяжкохворого політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці піднімається тиск, він скаржиться на болі в області серця – дружина
«В етап без теплих речей», - як кримське СІЗО поводилося з політв'язнем Сізіковим
«Це символ нашої незламності»: Ахтем Сеітаблаєв у свій день народження оголосив збір на побудову кримськотатарської садиби
«Жодне рішення щодо приналежності Криму не має прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу», - Чубаров
«Рахують години життя»: в Офісі Омбудсмана назвали кількість важкохворих кримських політв'язнів
Політв'язню Азізу Ахтемову вдалося поспілкуватися зі своїм братом, бранцем кремля Асаном Ахтемовим
День прав людини: кого окупанти переслідують в Криму
Політвʼязень Аппаз Куртамет перебуває у СІЗО російського пскова