Сергій Громенко

Рух у правильному напрямку

Вважаю указ “Про історично населені українцями території Російської Федерації” рухом у правильному напрямку, але рухом лише на пів кроку.

  1. Неясно, за якими принципам одні населені українцями землі Росії (Кубань) увійшли до указу, а інші (Зелений Клин) - ні.
  2. Росія навіть татарську мову в Казані утискає, як в умовах війни проти України домогтися запровадження в РФ освіти українською - незрозуміло. 3.1. Центр документації злочинів проти українців - ідеально, але що це буде: УІНП чи нова установа? 3.2. Протидія російський пропаганді - ну нарешті! 3.3. Публікувати наші роботи за кордоном - мастхев! 3.4. Треба писати не лише "правдиву" історію України, але й правдиву історію Росії, бо хто, якщо не ми? 3.5. Перетворення України на координаційний центр опозиційних національних рухів в Росії та місток між ними і Заходом може призвести до революційних зрушень у Північній Євразії. В підсумку, рано радіти, поки не побачимо урядового плану дій. Гадаю, превентивне створення ініціативної групи з академічних науковців, аналітиків недержавних центрів та політичних активістів і подання своїх пропозицій Кабміну до затвердження чиновниками плану дій дозволить уникнути профанації ідеї.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин