Асіф Алієв

2 бали зі 100: рейтинг свободи в окупованому Криму

mainnews-id
Захоплений півострів є одним з найбільш недемократичних місць у світі

За даними останніх рейтингів свободи у світі, міжнародна правозахисна організація Freedom House дала Криму два бали зі 100.

Про це сьогодні, 26 лютого, виступаючи на форумі «11 років війни. Точка відліку: Крим», який проходить у Києві, заявила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, передає QIRIM.News.

Вона зазначила,що окупований півострів опинився на рівні Еритреї та Північної Кореї.

1740570330981.jpg

За словами правозахисниці, в Криму поновилася практика насильницьких зникнень, яка була поширена ще у перші роки окупації.

Так, моніторингова місія з прав людини задокументувала 43 випадки викрадення людей, багато з яких досі не знайдені.

«Починаючи з 2022 року, до Криму повернулася практика насильницьких зникнень і за три роки можна констатувати, що ця практика нормалізувалася.

Є десятки випадків викрадення кримчан на рік, іноді це закінчується лише важкими багатогодинними допитами.

Так було з редакторкою кримськотатарського журналу «Арманчик» 61-річною Едіє Муслімовою, яку 36 годин допитували в підвалах ФСБ.

На даний час досі залишається невідомою доля 14 кримчан, серед яких 8 жінок. Всі вони зникли після початку повномасштабного вторгнення. Встановлено, що до їх зникнення причетні російські силовики», — розповіла вона.

Значно більша частина людей, які стали жертвою насильницьких зникнень, були переміщені в Крим з новоокупованих територій, зокрема, з Херсонщини та Запоріжжя. Більшість цих людей, за даними Печончик, перебуває у СІЗО-2 Сімферополя.

«Вдалося встановити 150 таких людей, зокрема, волонтерів, журналістів, активістів, представників місцевого самоврядування. Ці люди пережили тортури та нелюдське поводження.

За оцінками місцевої правозахисної ініціативи «Крим пошук», наразі не менше 100 осіб перебувають у неволі без жодних звинувачень. Наприклад, голова міста Гола Пристань Херсонської області Олександр Бабич», — наголосила Печончик.

Ще одна тенденція, яка спостерігається в Криму, це суцільна шпигуноманія.

За даними правозахисної ініціативи «Irade», за 2023-2024 рр. тільки в публічному просторі було зафіксовано 74 повідомлення про затримання в Криму чергових шпигунів, диверсантів та екстремістів.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин