Микола Шевчук

44 держави підтримали створення спецтрибуналу для рф

mainnews-id
Учасники зустрічі засудили дії рф в Україні

44 держави у спеціальній декларації підтримали створення спецтрибуналу щодо злочинів росії на конференції «Відновлення справедливості для України» в Гаазі .

Про це повідомляє Укрінформ.

«Ми заявляємо про наше рішуче засудження всіх міжнародних злочинів, скоєних з боку рф проти України; ці акти, включаючи спробу незаконної анексії регіонів України, є кричущими порушеннями Статуту ООН, є порушенням міжнародного права, що тягне за собою державну відповідальність рф, загрожують міжнародному миру і безпеці, ставлять під сумнів повагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах, і підривають демократичні цінності», – сказано у декларації.

Політичну декларацію вже підписали наступні крани: Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі було видано ордер на арешт президента рф путіна. Стосовно нього було висунуто звинувачення у військовому злочині - незаконній депортації дітей з окупованих територій України до росії.

ФОТО Piroschka Van De Wouw / Reuters: Учасники зустрічі у Гаазі

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин