Ми розповіли Європі про жахи полону, щоб людські історії не залишалися лише сухими фактами, - Леніє Умерова
Останній день зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) став важливим майданчиком для розповіді про військових і цивільних українців, які досі перебувають у російському полоні.
Про це повідомила колишня бранка кремля Леніє Умерова в коментарі QIRIM.News.
"Ми виступали перед чотирма комітетами, розповідали про полонених – і цивільних, і військових, які зараз у тюрмах російської федерації. РФ продовжує нівелювати права людини, знищуючи будь-які механізми їхнього захисту. Було важливо поділитися особистими історіями, щоб війна не перетворювалася для Європи на набір сухих фактів. Їздила я, як цивільна полонена, а також Юліан Пилипей і Максим Буткевич – як військові полонені", – зазначила вона.
Умерова розповіла, як її незаконно викрали з кордону, утримували без доступу до адвоката, застосовуючи фізичний і психологічний тиск. Свої історії розповіли також Пилипей і Буткевич.
"Я впевнена, що нас почули. Після заходу люди підходили, цікавилися, пропонували ставати амбасадорами окремих полонених, щоб допомагати їх звільняти. Ми також мали зустрічі з президентом ПАРЄ Теодором Русопулусом, заступником Генсека Ради Європи Бйорном Берге та Комісаром з прав людини Майклом О’Флаерті. Вони проникнулися нашими історіями та запитували, чим можуть допомогти", – наголосила Леніє Умерова.
Вона зазначила, що в Європі недостатньо знають про кримських політв’язнів, і це потрібно змінювати.
Нагадаємо, Леніє Умерову російські силовики затримали 4 грудня 2022 року після перетину грузинсько-російського кордону. Вона їхала до окупованого Криму доглядати за онкохворим батьком. Її звинуватили в нібито порушенні правил режимної зони.
Умерову помістили до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у владикавказі. Російський суд визнав її винною у «порушенні режиму державного кордону». Пізніше окупанти декілька разів продовжували їй арешт. 4 травня 2023 року політбранку перевезли до москви, у СІЗО «лефортово». Її звинуватили у «шпигунстві». 13 вересня 2024 року її вдалося повернути в рамках обміну полоненими.
Максим Буткевич - правозахисник та журналіст, що мобілізувався у лютому 2022 року. Потрапив у російський полон у червні 2022 року на Луганщині. Звільнений в рамках обміну восени 2024 року.
Юліан Пилипей - професійний військовослужбовець, морпіх, який виконував завдання на підступах до Маріуполя, був взятий у полон у квітні 2022 року. Юліан пробув у полоні 2,5 роки, там його катували і «засудили» до 44 років увʼязнення - його вдалося обміняти минулої осені.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проекту міжнародної організації Internews Network.
Фото: надані Леніє Умеровою QIRIM.News
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинБез «ов» і «єв»: у Киргизстані переходять на національні прізвища
Окупанти засудили жителя Севастополя до 12 років ув'язнення за нібито «державну зраду»
17-річного жителя Татарстану звинувачують у шпигунстві на користь України
Вдалося повернути ще 8 дітей з окупованого Криму, які стали жертвами воєнних злочинів рф – Кулеба
Фсб затримала жінок в окупованому Севастополі, у Воронежі та Ростові-на-Дону
Роковини смерті кримських політв'язнів Ширінга і Гафарова у російських тюрмах
Окупаційний суд заарештував до 4 квітня затриманого вчора Мирзаалі Тажибаєва
В Україну доставлені перші французькі винищувачі