У Стамбулі відбулася акція з нагоди «Дня захисників і захисниць України»
29 вересня в Стамбул відбулася акція за участю українців та кримських татар з нагоди "Дня захисників і захисниць України", який відзначається 1 жовтня.
Як передає кореспондент QIRIM.News , у стамбульській акції, організованій Українським культурним товариством, взяли учать Генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський, заступник голови Стамбульського відділення діаспори кримських татар Ергюн Севімсой, членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гюльнара Бекірова, представник уряду Чеченської Республіки Ічкерія в Туреччині та країнах Близького Сходу Абдулхакім Шаптукаєв, а також 29 родичів українських військових 115 Окремої механізованої бригади (ОМБр), що перебувають у російському полоні.
Захід розпочався з гімну України. Генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський зазначив, що Україна хоче повернути всіх своїх громадян та досягти перемоги у війні.
«Ми будемо боротися, доки не здобудемо перемоги, доки останній полонений не повернеться в Україну»,- наголосив він.
Дипломат подякував родичам полонених та додав, що вони надихають боротися та не зупинятися.
«Вони приїхали сюди, щоб нагадати Туреччині та всьому світу, що війна триває. Вони приїхали, аби розповісти історії своїх синів та чоловіків, які потрапили в полон до нещадного ворога...
Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти бажаного результату», - сказав він.
Як заявила заступниця голови Української культурної асоціації Туреччини Алія Усеїнова, у російському полоні перебувають тисячі українських громадян. При цьому, деякі з них загинули внаслідок тортур.
«Ми повинні постійно тримати на порядку денному питання полонених. Так ми зможемо збільшити їхні шанси повернутися додому", - підкреслила вона.
Наголошуючи на тому, що росія сьогодні, як і впродовж століть, переслідувала кримських татар, заступник Стамбульського відділення діаспори кримських татар Ергюн Севімсой нагадав, що з окупацією Криму у 2014 році москва заборонила кримськотатарські видання та школи.
«Лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву та іншим діячам заборонили в’їзд до Криму. Пізніше росія заборонила діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Сьогодні чиниться тиск на тих членів Меджлісу, які проживають у Криму...
Росія є нашим заклятим ворогом, оскільки вона протягом історії робила все, щоб знищити кримських татар та вигнати їх з батьківщини. Ми не хочемо росіян у Криму. Ми хочемо жити разом з українцями. Геть російський фашизм! Росія, геть з Криму! Хай живе Україна! Хай живе Крим!», — сказав він.
Генеральний представник уряду Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ) в Туреччині та країнах Близького Сходу Абдулхакім Шаптукаєв зачитав звернення прем’єр-міністра ЧРІ Ахмета Закаєва з нагоди Дня захисників та захисниць України.
Закаєв у своєму листі зазначив, що українці захищають не лише свої землі та родини, а й культуру, спадщину та майбутнє своєї нації, захищаються від ворога, який прагне знищити все, що вони цінують.
На акції родичі бійців 115-ї окремої механізованої бригади закликали Туреччину та міжнародне співтовариство допомогти врятувати їхніх рідних з полону.
Учасникам заходу вони нагадали, що в Україні вважаються зниклими безвісти 55 тисяч осіб. Країна- окупантка росія не надає Україні інформації про затриманих нею цивільних українських громадян і захоплених солдатів. А також про те, що 95% українців у російському полоні були закатовані.
Членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гульнара Бекірова в коментарі QIRIM.News нагадала, що протягом всього повномасштабного вторгнення рф в Україну — на площі Одакуле в Стамбулі відбуваються акції.
«Під час цієї акції ми також нагадали про кримськотатарських політв'язнів. Плакати з їхніми зображеннями, а також із зображеннями інших кримчан - бранців кремля (Ірини Данилович) тримали учасники мітингу», - додала вона. І розповіла про утиски проукраїнськи налаштованих людей в окупованому Криму та районах півдня України.
Зокрема, про родину Куртаметових — Аппаза та його батька Халіла.
«Я тримала в руках фото Сервера Мустафаєва та Сейрана Салієва. Це люди, які були поряд з моїм чоловіком (колишнім політв'язнем Едемом Бекіровим, прим.ред)»,— розповіла вона.
Учасниця мітингу, мати політв'язня Аппаза Куртамета Айше Куртамет, висловила подяку всім, хто тримав фото її сина на акції.
Вона заявила, що це допомагає привернути увагу світу і сприяти можливості повернення її сина та інших бранців в Україну.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
- «Ще одна цеглинка задля їх звільнення», - правозахисниця про резолюцію ПАРЄ стосовно політв'язнів
- Стосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
- «Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
- Міжнародні місії мають відвідувати судові засідання над політв'язнями на території росії, - брат політбранця Февзі Мамутов у Женеві
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинСтосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
«Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
«Допоможіть його обміняти», - мати політв'язня Аппаза Куртамета звернулася до ООН
Трибунал повинен зобов'язати росію демонтувати Керченський міст, - Україна в Гаазі
Політв'язня Бекірова етапували у чуваську тюрму
Джелял зустрівся з президентом ПАРЄ: про що говорили
Незаконні призов і мобілізація кримчан: до яких методів вдаються окупанти та як не потрапити до лав армії рф
Син кримськотатарського політв'язня потрапив у ДТП