Як пройшов другий день Днів Криму у Полтаві

3 березня у Полтаві відбувся другий день заходів у рамках Днів Криму, що відбуваються з нагоди 11 роковин спротиву окупації півострова. Програма дня охопила низку подій, спрямованих на вшанування пам’яті жертв російської агресії, підтримку політв’язнів та збереження історичної пам’яті про Крим.
Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК).
День розпочався з урочистого підняття кримськотатарського прапора біля будівлі Полтавської міської ради. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героя України Решата Аметова, першої жертви російської агресії, який 3 березня 2014 року вийшов на одиничний протест у Сімферополі, був викрадений і жорстоко вбитий окупантами, та всіх загиблих у російсько-українській війні.
Під час свого виступу Постійний Представник Президента України в АРК Ольга Куришко наголосила, що насильницькі зникнення людей залишаються системною практикою російських окупантів.
«Росія використовує насильницькі зникнення, арешти та переслідування як інструмент утримання контролю над окупованим Кримом. Станом на лютий 2025 року відомо понад 66 випадків насильницьких зникнень. Війна почалася в Криму, і саме там має завершитися", – сказала вона.
У Студентському сквері імені Героя України Андрія Орлова відбулося відкриття точки спогадів про Крим, де були експоновані дитячі малюнки "Спогади батьків про Крим". Ця ініціатива покликана зберігати зв’язок поколінь та історичну пам’ять про півострів.
Після цього відбулося відкриття виставки "QIRIM İÇÜN / ЗАРАДИ КРИМУ" в Полтавському художньому музеї, яка раніше була представлена у парламенті Естонії (Рійгікогу) та на Третьому парламентському саміті Кримської платформи в Латвії. Виставка триватиме у Полтаві до 23 березня та реалізована у партнерстві з Представництвом, Офісом Кримської платформи, медіаініціативою Crimea Daily та Полтавською міською радою.
Паралельно в Обласному молодіжному центрі відбулося обговорення "Крим і молодь: візії стійкості, цінності, згуртованості", яке провели експерти Ради з питань когнітивної деокупації Криму за ініціативи Представництва.
У Ветеранському центрі Полтави відбувся показ документального фільму "Крим. Як це було". Під час заходу відбулася дискусія за участі представників ветеранської спільноти щодо ролі військових у процесі деокупації Криму та збереження історичної пам'яті.
Читайте також:
- У столиці представлять «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу»
- Орбакайте та Бреговичу, які виступали в окупованому Криму, заборонили в’їзд в Латвію, - ЗМІ
- «Ми зобов'язані зробити кримську експозицію, бо це частина півдня України», - директорка Національного музею народної архітектури та побуту Повякель
- У двох турецьких музеях запрацювали аудіогіди українською
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму

Ірині Данилович — 46

Загарбники змушують школярів у Севастополі заповнювати онлайн-форми для вибору вишів

У Києві відзначили Хидирлез: ФОТО

Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому