Ліна Тимошина

Колекція «скіфського золота» повернеться в Україну найближчим часом, - т.в.о міністра культури Карандєєв

mainnews-id
Перевезення цінностей такого масштабу, їхнє повернення є політичним актом

Колекція “скіфського золота” повернеться в Україну найближчим часом. Про це повідомив т.в.о міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в інтерв'ю Укрінформу.

«Про деталі я не можу казати з міркувань безпеки. Перевезення цінностей такого масштабу, їхнє повернення є політичним актом. У культурно-історичному аспекті — це наша значуща перемога у визнанні у європейських судах права України на володіння українськими культурними цінностями. Це прецедент», - наголосив Карандєєв.

Він нагадав, що велика частина експонатів цієї колекції була саме з кримських музеїв. Коли був окупований Крим, Україна не могла допустити, щоб вони потрапили не просто назад у свої музеї, а під управління окупантів.

«Ми мали на той момент чіткий досвід: російська влада, яка прийшла в Крим, здійснювала заходи з вивезення культурних цінностей у російські музеї. (…) Грабувала Крим. І ми не могли цього допустити. Було подано позов у судові інстанції Нідерландів з визначення юридичною особою, яка є правовласником цих суб'єктів, Національного історичного музею України. І що ці цінності мають бути повернуті саме йому, саме державі Україна», - сказав т.в.о міністра культури та інформаційної політики.

Фото: Вечірній Київ/Борис Корпусенко

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись