Асіф Алієв

Азербайджан пропонує країнам Кавказу визнавати територіальну цілісність одна одної

mainnews-id
Баку напогялає на тому, щоб держави Південого Кавказу відмовились від будь-яких територіальних претензій

Азербайджан прагне побудувати справедливу архітектуру регіональної безпеки, - заявив помічник президента країни, завідувач відділу з питань зовнішньої політики адміністрації президента Хікмет Гаджієв.

"Ми хотіли б побудувати нову архітектуру безпеки в регіоні, засновану на принципах справедливості, з визнанням територіальної цілісності й суверенітету одне одного та відмовою від будь-яких територіальних претензій", - заявив Гаджієв, слова якого наводить EU Today, передає Інтерфакс.ua.

Він зазначив, що в Азербайджані підтримують взаємодію Єревана й Баку. "Я думаю, що нам слід прийти до укладення миру (між Азербайджаном і Вірменією - ІФ-У). Інші партнери також можуть підтримати цю угоду", - вважає Гаджієв.

Помічник президента також заявив про відсутність перешкод для підписання мирної угоди між Баку та Єреваном після виведення вірменських військ з території Азербайджану.

Гаджієв наголосив, що "на порядку денному Азербайджану нині стоїть питання миру й нормалізації двосторонніх відносин з Вірменією", додавши, що "будь-яка взаємодія вимагає, щоб обидві сторони відігравали свою роль, і Вірменія також має продемонструвати добру волю".

"Ми вже презентували вірменській стороні п'ятий переглянутий варіант мирної угоди. Минуло понад два місяці, але вони досі не відповіли", - зауважив він.

Гаджієв додав, що "деякі країни-члени ЄС, приміром, Франція, розпочали програму мілітаризації у Вірменії", наголосивши, що в Баку вважають цю програму шкідливою.

"Вірменії не потрібна програма мілітаризації. Вірменії потрібна мирна програма... Вважаю, що такі програми мілітаризації шкідливі", - заявив помічник азербайджанського лідера.

Він також запропонував євроінститутам "бути частиною рішення, а не проблеми".

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин